Knihotipy

Martin Selner – Autismus & Chardonnay, Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběr

Autismus je velmi citlivé téma, a to i v dnešní společnosti. Málokterý obyčejný člověk si totiž neumí pořádně představit, co jsou autisté vlastně zač. Nadaní a trošku pošahaní lidé? Nebo těžce postižení pacienti nebezpeční sobě i druhým? Knížky Autismus & Chardonnay nám ukážou obě strany.

Chcete-li se dozvědět o autismu neboli o PAS (porucha autistického spektra) a jeho podobách něco detailnějšího, přečtěte si odbornou literaturu. Chcete-li se dozvědět něco o chování lidí s autismem při běžných situacích, přečtěte si Autismus & Chardonnay , Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběr od Martina Selnera.

ASISTENT SPISOVATEL

Martin Selner (*1984) je totiž člověk, který má s autismem bohaté zkušenosti. Od roku 2013 pracuje jako asistent ve stacionáři pro pacienty s poruchou autistického spektra. Své zkušenosti a zážitky začal sepisovat na svůj blog.

V roce 2017 se rozhodl své psaní vydat i knižně. A tak vznikla knížka Autismus & Chardonnay. O dva roky později se publikace dočkala pokračování Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběr.

Nyní již ke knihám. Publikace se skládají z krátkých poznámek, postřehů a příběhů, které Selner získal ve stacionáři. Jedná se o střípky běžných dnů, které jsou ale přitom úplně jiné. Lidé s autismem mají sice navyklé rituály, které neradi mění, jejich reakce jsou ale tak různorodé a nepředvídatelné, že vám mnohdy vykouzlí úsměv na tváři, leckdy se při nich pořádně zapotíte. Mozaiku doplňuje i Selnerův osobní pohled na celou situaci a sděluje nám, jak se s takto psychicky i fyzicky náročnou prací vypořádal.

Co všechno se může stát na hřišti? Co zažijete při obyčejné svačině nebo čistění zubů? Jak se zachováte v situacích, kdy byste se nejraději trapností propadli? To vše vám Martin Selner ukáže v Autismu & Chardonnay. Bez příkras a zbytečného patosu. Autismus & Chardionnay vám rozesměje i dojme. A pokud vás zajímají každodenní postřehy, sledujte Martina i na sociálních sítích.

Hodnocení: 10 z 10

Autismus & Chardionnay na sociálních sítích

Facebook

Instagram

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *