Knihotipy

Marie Rejfová – Komu straší ve věži

České detektivky zažívají poslední roky boom a to je jen dobře. Ono totiž česká krimi má svá specifika a mně jsou velmi sympatická. Učitelku a amatérskou kriminalistku Josefínu Divíškovou jsem vám na webu již představila. Nyní se podíváme na její druhé knižní dobrodružství.


o autorce

Marie Rejfová (*1976) vydala v roce 2015 vydala svou prvotinu pod názvem: Čarověník. Na něj volně navázala románem Sestra smrt, a pak následovalo vydání povídky Kdo má pod čepicí, ve které se prvně objevila postava učitelky výtvarné výchovy v ZUŠ Josefíny Divíškové, tzv. české slečny Marplové.

Dva roky na to už měla Josefína Divíšková celý román Kdo jinému jámu kopá. V roce 2018 vyšel další díl Komu straší ve věži a Rejfová s Divíškovou nekončí. Další knižní detektivky jsou již vydány. Romány na sebe úplně nenavazují a pokud se objeví nějaké návaznosti, jsou ihned vysvětleny.

Každá žena je krásná tak, jak se cítí, drahoušku, vzpomněla si, co říkala babička. I s roštím na hlavě a pokydaná od dětských říhanců můžeš vypadat jako dáma.

Komu straší ve věži

krimi na pozadí voleb

Děj nás zavádí do města Brod, které žije blížícími se komunálními volbami. Obhájí post starosty seladon Jaroslav Jiroušek nebo ho získá ambiciózní Ivo Podroužek?

To je ale pro Josefínu vedlejší záležitost. Do jejich pedagogického sboru přišel nový kolega – učitel na trubku Jakub Stehlík. Co ho přiválo z pražské filharmonie na maloměsto? A jak to bylo se smrtí jeho matky? Podaří se Josefíně, s pomocí svérázného milence a kriminalisty Tomáše Tvrdíka, vyřešit vraždu z roku 1982?

Víc vám samozřejmě prozrazovat nebudu. Jen si spolu s Josefínou lámejte při čtení hlavu.

česká krimi dobrá krimi?

U knihy Komu straší ve věži to rozhodně platí. Jedná se o vtipnou detektivku, které ale nechybí nic z toho, co by správná detektivka měla mít.

Rejfová dokázala napsat knihu, která zaujme čtenáře napříč generacemi.

A mně nezbývá nic jiného, než se těšit na další příběhy s trochu potrhlou učitelkou Josefínou.  

Hodnocení: 10 z 10

Webové odkazy

Více informací o knize

Rozhovor s autorkou

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *