Knihotipy

Marie Rejfová – Kdo jinému jámu kopá

K létu prostě detektivky patří. A zvláště pak vtipně napsané. Tentokrát Josefína Divíšková pomáhá s vyšetřováním vraždy. Oběť je ovšem nepravděpodobná. Učitelky má přeci každý rád. Učitelky se přeci jen tak nevraždí. Nebo ano?

Kriminalistika učitelka Josefína

S autorkou této literární postavy Marii Rejfovou (*1976) jsem vás seznámila v recenzi na e-knihu Kdo má pod čepicí. Stejně tak jsem vám již představila učitelku Josefínu Divíškovou.

Ta se i tentokrát nachomýtne k vraždě. Obětí je oblíbená učitelka (trochu extravagantní) Alena Veselá.  

Josefína nejen že oběť zná, dokonce byla i pár metrů od místa činu a i když je zprvu otřesená, nezabrání jí to plést se kriminalistům do řemesla. Zvláště, když vyšetřování vede tak zatraceně přitažlivě nedostupný komisař Tvrdík.

Pátrání se rozbíhá na všechny strany. V centru zájmu policie se ocitá i dvojice místních podvodníků. Kriminalisty přitahují jiné motivy. Josefínu přitáhnou dokonce tak, že se málem stane jejich další obětí. Mohla být učitelka Alena někomu nepohodlná? Mohla být vrahem žena? A jak se k celému případu připletl Josefínin syn Vincent?

Josefína podruhé

V detektivce Kdo jinému jámu kopá (2017) se čtenář s Josefínou setkává podruhé. Poprvé ale v knižní podobě. Pokud jste začali právě knihou, nevadí. Sice se v ní odkazuje (a pokračuje v narážkách) na první Josefínin případ v elektronické podobě, záhy je ale vše objasněno, takže se čtenář stále dokáže v ději a postavách orientovat.

Pokud tedy hledáte na dovolenou nějakou pohodovou knihu, u které ale i tak budete muset zapojit mozek, pak je pro vás Josefína Divíšková a její první knižní případ tou správnou volbou.

Hodnocení: 10 z 10

Webové odkazy

Více informací o knize

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *