Knihotipy

Kristýna Trpková – Stvůra

Když se v zorném poli milovnice detektivek objeví nová spisovatelská tvář, rozhodně se potkají. Jak dopadlo moje první setkání se kriminálním románem od Kristýny Trpkové?


o autorce

Tato mladá a velmi talentovaná spisovatelka Kristýna Trpková (*1996) žije v nedalekém městě Holice, má tři děti a během mateřské se vrhla na psaní detektivních románů. K dnešnímu dni vydala trilogii knih s detektivy Laurou Linhartovou a Adamem Benešem.

První ze série Stvůra spatřila světlo světa v roce 2019.

na začátek pěkně zostra

Stačí prvních pár odstavců a čtenář už narazí na mrtvolu. Zohavenou, rozřezanou.

Holice jsou doposud poměrně klidné město. Vše se změní jednoho večera, kdy učitel klavíru najde během večerního venčení mrtvolu mladé dívky.

Všichni obyvatelé jsou v šoku. Kdo mohl tak bestiálně a brutálně zabít mladou dívku?

Případu se ujímá vedoucí týmu pardubické kriminálky Laura Linhartová. Mladá kriminalistka má pověst tvrdohlavé ženy a všichni jsou zvědaví, jak ji změní příchod nového kolegy kapitána Adama Beneše, zvlášť když se ukáže, že se znají.

kdo je vrah?

Samozřejmě, že vám to ani tentokrát neprozradím. Vyšetřování se ubírá různými směry, do záběru kriminalistů dostávají lidé různého společenského spektra, od samotného nálezce těla, přes otčíma, matku, bývalého přítele, otcovu novou rodinu až po místní podivíny. Kdo je ale vrah?

Musím říct, že se mi na stylu Trpkové líbí preciznost, s jakou popisuje a líčí pátrání. Je vidět, jak si dala práci s detaily, aby byly co nejvěrohodnější a nejpodobnější se skutečným vyšetřováním a příběhu to jen prospělo.

závěrem

Detektivka Stvůra je velmi čtivá a vy velmi brzo začnete dychtit po tom, dozvědět se, jak a proč se všechno stalo. Zvláště, když vás čeká závěr, který spisovatelka neodbyla. Trpková si dala s usvědčením vraha a vyšetřením celého příběhu záležet, jako by ona sama byla kriminalistkou. Do románu vnesla i řadu důležitých témat, jako domácí násilí, rozpad rodiny i psychické problémy, které dokážou být velmi dobře skryty před okolím.

Pokud jste stejně jako já milovníky krimi románů, bude se vám Stvůra líbit. A já už se těším na další případy Laury Linhartové a Adama Beneše.

Hodnocení: 9 z 10

Webový odkaz

Rozhovor s autorkou

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *