Knihotipy

Julie Caplin – Pekárna v Brooklynu

V minulé recenzi jsem vám představila detektivku, dnes vám ukážu tip na jednu knižní oddechovku.


o autorce

Julie Caplin (*1970) je již ostřílená britská spisovatelka, která proslula svojí sérií knih Romantické útěky. Zatím poslední její Útěk vyšel v roce 2022. Na blogu jsem vám představila první knížku ze série – Kavárna v Kodani. Nyní se podíváme na druhý díl ságy, na Pekárnu z Brooklynu, která vyšla v roce 2018, v češtině o rok později v překladu Karoliny Medkové.

příběh vonící sladce

V tomto románu se setkáváme s food redaktorkou londýnského časopisu Sophii. Sophie zažívá nepěkný rozchod, a tak, když se uvolní místo na výměnné stáži v newyorské redakci mutace časopisu, dlouho neváhá a nabídky využije. Trochu ji motivuje i příběh její kamarádky a kolegyně Kate, která se rozjela do Kodaně a v jedné místní kavárně našla své štěstí. Co když se šťastná vrátí i ona?

Sophie je mistryně v pečení sladkého a jak se ukáže, má štěstí na svou brooklynskou bytnou Bellou, která dole v domě provozuje pekárnu, do které si zákusky peče sama. Sophie v ní najde spřízněnou duši, Bella zase v Sophii souputnici a velkou pomocnici.

zákusková lovestory

Aby to byl správný romantický příběh, musí obsahovat nejen zlomené srdce, ale také nového osudového muže. A toho Sophie potkává poměrně záhy. Jde o Bellinina bratrance Todda, který bude se Sophii sedět ve stejné redakci.

Todd je prostě neodolatelný, šarmantní, pozorný, ale zároveň se chová tak, jako by žádný vážný vztah nechtěl, obdivovatelek má celý svůj harém a i když Sophii škádlí, zdá se, že si od ní drží odstup.

Ani naše Angličanka (jak jí říká Todd) však o nový vážný vztah nestojí, potřebuje si především urovnat své myšlenky, zahojit srdce a navíc, vztah by neměl cenu, když stáž za pár měsíců skončí a ona se vrátí zpět do Londýna. Toddovo chování neumí zatím dobře prokouknout, do toho se jí začíná dvořit šéf Paul, který není taky vůbec k zahození…

závěrem

Jak jsem již naznačila v úvodu, Pekárna v Brooklynu je velmi oddychová knížka, u které nejedna čtenářka vzdychne, případně otře slzu. Tento žánr já osobně často nevyhledávám, po Pekárně jsem sáhla v okamžiku, kdy jsem věděla, že nemám kapacitu na žádný složitější a psychologický příběh a kdy jsem po několika detektivkách potřebovala přeci jen lehčí notu. Povedlo se. Knížka se mi líbila, pobavila, odpočinula jsem si u ní. Takže za mě svůj účel splnila. Doporučuji ji k zabalení na dovolenou s sebou.

Caplin se nesnaží o žádný sofistikovaný a hluboký příběh a dělá dobře. Děj je sice lehce předvídatelný, ale to vůbec nevadí. Sem tam se objeví nějaká silnější myšlenka, nebo drobná zápletka, jinak však příběh plyne plynule a čtenáře hodí do pohody.

Hodnocení: 8 z 10

Více informací o knize

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *