Knihotipy

Bimba Landmann – Mapy mých pocitů

Dnes se rozdalo pololetní vysvědčení. Každoročně se kolem něho roztáčí kolotoč diskuzí o tom, zda je vhodné děti známkovat a jak předcházet případnému stresovému vypětí. Kniha Mapy mých pocitů může být skvělým pomocníkem nejen dětem, ale také rodičům a pedagogům.


O AUTORCE

Autorkou této pozoruhodné publikace je Italka Bimba Landmann (*1968). Její ilustrace byly vystaveny téměř po celém světě. A právě ilustrace hrají prim i v knize Mapy mých pocitů, kterou vydala v roce 2019.

V roce 2021 vyšla v českém překladu Daniela Razima.

JEDNODUCHÝ DĚJ, VELKÝ POTENCIÁL

Příběh je velmi jednoduchý. Skoro by se dalo říct, že děj ani není. Dítě (chlapec) putuje do svého nitra, poznává své emoce. Putuje do říší a zemí pocitů, prochází ze země Naděje do země Strachu, Znechucení, ale i Radosti. Doputuje i na souostroví Studu i do země Strachu. Na konci putování ho ale čeká ostrov Lásky.

KNIHA S BIBLIOTERAPEUTICKÝM ÚČINKEM

Jednoznačně tak můžeme knížku označit. Příběh neobsahuje téměř žádný text, dominantní roli zde hraje kresba a i samotné barvy. Autorka totiž velmi citlivě zpracovala emoce barvami. Je totiž dokázáno, že jednotlivé pocity a prožitky v nás vzbuzují i barevné projevy, a tak se tu můžeme setkat s modrozelenou nadějí, černočerným hněvem i červenorůžovou láskou.

Kniha je určena pro děti od čtyř let, rozhodně ji ale lze použít i pro starší děti, dokonce i pro dospělé.

Děti mohou mít problém s mluvením, s vyjadřováním emocí, ale také s neznalostí svých pocitů. V tom mohou Mapy mých pocitů výrazně pomoci.

Kniha je vhodná nejen pro samotné děti, ocenit by ji mohli i rodiče a učitelé i starších ročníků.

TIP NAVÍC

Pokud byste chtěli proniknout více do dětské duše a zkusit malého človíčka pochopit či rozmluvit, doporučuji kromě této knížky ještě animovaný film V hlavě.

HODNOCENÍ

10 z 10

WEBOVÉ ODKAZY

Více informací o knize

Trailer na film V hlavě

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *